Światowy Dzień Raka Nerki

W ramach obchodów Światowego Dnia Raka Nerki, który w tym roku przypadał 16 czerwca, firma Ipsen Poland zaangażowała się liczne interesujące inicjatywy m.in. w

 

  • kampanię medialną „Walka z rakiem” przygotowywaną we współpracy z agencją Mediaplanet Publishing House.

 

 

 

Do udziału zaprosiliśmy dwóch ekspertów z dziedziny onkologii: prof. Jakuba Żołnierka i dr n. med. Joannę Streb.

 

Eksperci chwaląc nowy program lekowy obowiązujący od 1 maja br. w którym pacjenci zyskali dostęp do nowoczesnych leków, wyraźnie wskazują potrzebę dalszych prac nad zagwarantowaniem pacjentom polskim dostępu do terapii kombinowanych opartych o skojarzenie leków o dwóch różnych mechanizmach leczenia. Leczenie to jest rekomendowane przez międzynarodowe gremia ekspertów jak również przez Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej (PTOK)

 

Dodatkowo wypowiedzi ekspertów zostały zamieszczone na portalach: www.byczdrowym.info , www.medonet.pl , www.medexpress.pl .

 

 

 

  • wsparcie Stowarzyszenia na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS w przygotowanie cyklu rozmów z onkologami i specjalistami leczącymi pacjentów z rakiem nerki – Światowy Dzień Raka Nerki za nami

 

Z okazji obchodów Światowego Dnia Raka Nerki na www.oli-onko.pl odbył się cykl rozmów z onkologami i specjalistami leczącymi pacjentów z rakiem nerki. Prof. dr hab. n.med. Maciej Krzakowski mówił o nowym programie lekowy raka nerki, a dr hab. n. med. Jakub Kucharz o tym jakie możliwości indywidualizacji leczenia chorych na raka nerki daje ten program. Dowiedzieliśmy się też na jakie kolejne zarejestrowane już w Europie terapie czekamy. Dr n. med. Grzegorz Rosiak, radiolog interwencyjny przedstawił metodę ablacji dającą szansę radykalnego wyleczenia pacjentów, którzy nie mogą być poddani zabiegom chirurgicznym.

 

Do przeczytania na:   Światowy Dzień Raka Nerki za nami – Sanitas

 

 

  • spotkanie edukacyjne dla pacjentów z rakiem nerki ze Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator”

 

 

Na spotkanie edukacyjne z okazji obchodów Światowego Dnia Raka Nerki przybyło ponad 120 pacjentów ze stowarzyszenia Gladiator wraz z przedstawicielami ich opiekunów i rodzin. Uznani Eksperci a wśród nich prof. dr hab. n. med. Jakub Dobruch, dr n. med. Anna Czech, dr hab. n. med. Sławomir Poletajew, dr hab. n. med. Jakub Zołnierek, mgr Bianka Beata Kotoro zaprezentowali pacjentom m.in. tematykę profilaktyki, diagnostyki, metod leczenia zarówno operacyjnego jak i postępu w leczeniu systemowym – wskazując na ostatnie zmiany w programie lekowym Leczenia raka nerki finansowanym przez NFZ. Wyrazili również swoją nadzieję na dalsze zwiększanie dostępu polskich pacjentów do najnowocześniejszych opcji terapeutycznych rekomendowanych przez polskie i europejskie towarzystwa naukowe.

ALL-PL-000419

© Ipsen Group 2024